SHIP & CEE

bądź na bieżąco
SHIP & CEE 2018

W tym roku odbędzie się już 5 edycja konferencji! Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia oraz mediów społecznościowych!

Follow & share

Arena Gliwice –nowy impuls dla inwestycji hotelowych w mieście

Cze 08 2018

Arena Gliwice –nowy impuls dla inwestycji hotelowych w mieście

Pod koniec 2017 roku w Gliwicach funkcjonowało 13 skategoryzowanych hoteli oferujących łącznie prawie 1 300 miejsc noclegowych. Rozwój rynku hotelowego był bezpośrednio związany z liczbą turystów przyjeżdżających do miasta w celach biznesowych. Otwarta jednak ostatnio Arena Gliwice może przełamać ten trend.

 

Popyt na miejsca hotelowe w Gliwicach w dużej mierze generowany jest przez biznes. W ramach największej w Polsce Strefy Ekonomicznej tylko na terenie miasta funkcjonuje ponad 70 międzynarodowych firm, zatrudniających ponad 20 tys. pracowników. Planowana rozbudowa lotniska,  budowa Centrum Przesiadkowego i rozwój gospodarczy miasta wzmacniają pozycję Gliwic na mapie inwestycyjnej Polski i wpływają na rosnące zapotrzebowanie na nowe hotele.

 

Arena Gliwice, otwarta w 2018 roku, sprawi, że zapotrzebowanie to bez wątpienia jeszcze wzrośnie! Obiekt, mogący pomieścić 17 tys. osób i dysponujący 10 ha powierzchni na imprezy plenerowe jest obecnie największą halą widowiskowo – sportową na Śląsku. Niewątpliwie wpłynie ona na wzrost ruchu turystycznego w mieście i popyt na inwestycje hotelowe w Gliwicach.

 

Więcej o Arenie Gliwice

0 Comments
Share Post
bluevine
anna.kruszewska@bluevine.pl
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.