SHIP & CEE

bądź na bieżąco
SHIP & CEE 2018

W tym roku odbędzie się już 5 edycja konferencji! Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia oraz mediów społecznościowych!

Follow & share

Vienna House z nowym udziałowcem i planami inwestycji

Kwi 05 2017

Vienna House z nowym udziałowcem i planami inwestycji

Wiedeń, 23 lutego 2017 r. – Podjęciem przyszłościowej decyzji rozpoczął się nowy rok dla spółki Vienna International Hotelmanagement AG, która od niewiele ponad roku funkcjonuje na rynku jako Vienna House. Całościowy pakiet akcji zostanie przejęty przez Vienna House Capital, austriacką spółkę zależną od tajlandzkiej spółki akcyjnej U City PCL (U City).

Podpisanie umowy (ang. Signing) miało miejsce 23 lutego 2017 roku. W nadchodzących miesiącach transakcja będzie analizowana i weryfikowana m.in. pod kątem zgodności z prawem antymonopolowym, a następnie przygotowana do finalizacji (ang. Closing). Dla Vienna House oznacza to wzmocnienie struktury kapitału, co umożliwi dalsze inwestycje, rozwój firmy oraz zapewnienie usług odpowiadających wymogom przyszłości.

Jednocześnie spółka Vienna House Capital podpisała umowę kupna-sprzedaży siedmiu nieruchomości hotelowych oraz dzierżawy, które znajdują się w posiadaniu spółki Warimpex i częściowo spółki UBM. Wszystkie wspomniane hotele są już zarządzane przez Vienna House, a wraz z finalizacją transakcji zostaną one włączone do austriackiej grupy hotelowej.

U City to notowana na giełdzie tajlandzka firma inwestująca w nieruchomości. We wrześniu 2016 roku spółka U City wykonała swój pierwszy strategiczny krok w Europie, nabywając ekskluzywny budynek biurowy w Londynie. Głównym akcjonariuszem U City, posiadającym 35,64 procent udziałów, jest grupa BTS (BTSG). To jedna z największych notowanych na giełdzie spółek w Tajlandii, z kapitalizacją rynkową na poziomie 2,7 miliarda euro. Jej działalność oparta jest na czterech sektorach: transportu (Skytrain), mediów, nieruchomości i usług. Oba przedsiębiorstwa mają siedzibę w Bangkoku i posiadają hotele na terenie Tajlandii. Piyaporn Phanachet, Dyrektor Generalna U City, uzasadnia europejską inwestycję: „Zależało nam na transakcji, która stworzy synergię i rozszerzy nasze azjatyckie portfolio hoteli o obszar paneuropejski, a także wzmocni obecność zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i szybko rozwijających się. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować nasz stabilny rozwój we współpracy z Vienna House oraz obecnym zarządem.”

„Znaleźliśmy dokładnie takiego partnera strategicznego, jakiego szukaliśmy. Silnego udziałowca, którego znamy od dawna, który podziela naszą wizję działalności w branży hotelarskiej i wspiera nasze cele biznesowe”, tak zmiany komentuje Rupert Simoner, Prezes Zarządu Vienna House. „Dzięki temu pozostajemy jedną z ostatnich niezależnych spółek hotelowych w Europie, z czego jesteśmy bardzo dumni, i możemy skupić się na realizowaniu dalszych celów w zakresie budowy marki, pozycjonowania firmy oraz rozszerzania jej portfolio. Vienna House jest więc teraz w posiadaniu około połowy hoteli ze swojego portfolio obejmującego 34 hotele – to bardzo istotny krok z biznesowego punktu widzenia!”, dodaje Simoner. Wszystkie dotychczasowe umowy dzierżawy i zarządzania pozostają bez zmian.

Razem z członkiem zarządu Martinem Ykema, Dyrektorem Wykonawczym, oraz Johanną Weichselbaumer, Dyrektorem Finansowym, cały zespół będzie kontynuował dotychczasową pracę oraz dbał o rozwój Vienna House, która pozostaje austriacką firmą z siedzibą w Wiedniu.

„Vienna House bardzo wiele zawdzięcza obu przedstawicielom dotychczasowego głównego akcjonariusza, Franzowi Jurkowitschowi oraz Georgowi Folianowi”, twierdzi Simoner i dodaje: „Łączą nas przyjacielskie stosunki, zbudowane na fundamencie wzajemnego szacunku i uznania. Cieszę się także na kolejne wspólne projekty ze spółkami Warimpex oraz UBM”.

Vienna House wypełnia niszę pomiędzy hotelami prywatnymi a sieciowymi. Dzięki temu firma może działać w sposób elastyczny i kreatywny oraz sprawnie wprowadzać zmiany. Spółka Vienna House udowodniła to, między innymi, poprzez pomyślne wejście na rynek oraz budowę swojej marki. Jej celem jest zwiększenie liczby hoteli w Europie do pięćdziesięciu. Ma to nastąpić do 2021 roku. Ponadto, planowane jest otwarcie kolejnych obiektów w różnych krajach świata – zarówno nawiązujących do europejskich hoteli indywidualnych, jak i odzwierciedlających nowe trendy w hotelarstwie.

O holdingach U City PCL i BTS Group:

U City PCL to notowane na giełdzie tajlandzkie przedsiębiorstwo inwestujące w nieruchomości, z kapitalizacją rynkową na poziomie 16,8 mld THB. (453 mln EUR), posiadające ponad 30 lat doświadczenia w rozwijaniu i nabywaniu lokalnych oraz zagranicznych nieruchomości inwestycyjnych, np. hoteli i budynków biurowych, w połączeniu z infrastrukturą transportu publicznego. 20 kwietnia 2015 r. holding BTSG, w zamian za sprzedaż powierzchni gospodarczych oraz nieruchomości hotelowych, nabył pakiet akcji U City wynoszący 35,64%.

www.ucity.co.th; kontakt prasowy: thanutch.t@ucity.co.th

BTSG jest notowanym na giełdzie tajlandzkim koncernem mieszanym z kapitalizacją rynkową na poziomie 102,0 mld THB. (2,7 mld EUR), stanowiąc tym samym 26. pod względem wielkości przedsiębiorstwo w Tajlandii. BTSG jest notowana w tajskim indeksie giełdowym SET50 (spółka Blue Chip), indeksie giełdowym regionu Azji i Pacyfiku MSCI AC Asia Pacific Index oraz indeksie giełdowym firm na rynkach rozwijających się FTSE4Good Emerging Index.

www.btsgroup.co.th; kontakt prasowy: Daniel Kastner, daniel_k@btsgroup.co.th

O Vienna House:

W Vienna House liczy się odkrywanie, zdobywanie nowych doświadczeń oraz znajdowanie piękna w prostocie życia. Największa grupa hotelarska Austrii posiada i prowadzi hotele mające własny charakter, ale kierujące się tymi samymi wartościami i jednym wspólnym celem: Zachwycać gości. Hotele marki Vienna House charakteryzuje ekskluzywny design. Są wśród nich indywidualne hotele miejskie i ośrodki wypoczynkowe, które wyróżniają się ponadczasowym wystrojem i klasą. „Vienna House Easy” to grupa stylowych hoteli o swobodnej, nieformalnej atmosferze i prostym, świeżym wystroju. Firma zatrudnia obecnie 2200 pracowników w dziewięciu krajach. Vienna House jest zarejestrowaną marką spółki Vienna International Hotelmanagement AG. www.viennahouse.com

Źródło: materiał prasowy Vienna House

0 Comments
Share Post
bluevine
anna.kruszewska@bluevine.pl
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.